امروز شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

جلسه طلاب و فضلای تهران در قم برگزار شد یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۶:۱۶


جلسه طلاب و فضلای تهران در قم برگزار شد تعداد بازدید: ۳۱۵

جلسه طلاب و فضلای تهران در مسجد امیرالمومنین(ع) قم با حضور حجت الاسلام و المسلمین ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، جلسه طلاب و فضلای تهران شنبه شب بعداز نماز مغرب و عشا در مسجد امیرالمومنین(ع) با حضور حجت الاسلام و المسلمین ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین سید صادق محمدی جزه ئی ضمن تقدیر و تشکر و آرزوی موفقیت برای همه طلاب اشاره ای به روایاتی از ائمه معصوم(ع) داشت و اظهار کرد: امام علی(ع) می فرمایند، علمی را که ما اهل بیت می گوییم پیروان ما داشته باشند این علم را حمل نمی کنند مگر اینکه دوخصوصیت بصر و صبر را داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه با طرح این سوال که اهل بصر چه کسانی هستند و بصیر کیست؟ گفت: نخستین ویژگی یک فرد بصیر این است که دارای یک بنیه علمی خوب باشد، بنابراین اگر ما می خواهیم بر مردم تاثیر داشته باشیم بایستی از نظر علمی خودمان را بالا بکشیم.

 

حجت الاسلام والمسلمین محمدی ادامه داد: یکی دیگر از خصوصیات شخصی که می خواهد اهل بصیرت باشد این است که بایستی جریان شناسی عمیقی داشته باشد، چون در این دنیا اگر نتوانیم جریان شناسی عمیق و دقیقی داشته باشیم نمی توانیم اهل بصیرت باشیم.

 

نماینده طلاب و فضلای تهران آسیب شناسی را یکی دیگر از ویژگی اهل بصیرت دانست و تصریح کرد: چرا اوضاع کشور اینگونه شد، این باید آسیب شناسی شود و دلیل های آن را فهمید.

 

وی با بیان اینکه مهمترین و بهترین تاثیر را می توان از تهران به کشور تزریق کرد گفت: روحانیون تهرانی اگر بتوانند در تهران فضای خوبی ایجاد کنند و تاثیر خوبی بر آن بگذارند این تاثیر خوب ناخودآگاه در تمام کشور ایجاد خواهد شد.

 

عضو مجمع نمایندگان طلاب، یکی دیگر از ویژگی های اهل بصیرت را افزایش روحیه انقلابی دانست و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان طلاب بر این مساله تاکید داشتند که حوزه علمیه بایستی انقلابی بماند.

 

حجت الاسلام والمسلمین محمدی با اشاره به اینکه کسی که می خواهد اهل بصیرت باشد بایستی دارای راهکار عملی باشد، گفت: جدای از نظریه پردازی و شعار دادند، امروزه راهکار عملی بسیار مهم است.

 

وی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی با سایر انقلاب ها در جهان متفاوت است، تصریح کرد: انقلاب های دیگر با تشکیل نظام انقلابی گریشان تعطیل می شد؛ ولی انقلاب ما به تشکیل یک نظام، خلاصه نشد و می خواهد اصول انقلابی ماندن را زنده نگهدارد.

 

نماینده طلاب و فضلای تهران با بیان اینکه نظام برای ایجاد و تثبیت روحیه انقلابی ایجاد شد، گفت: انقلاب ما نیامده که تنها یک نظام ایجاد کند بلکه می خواهد که انقلاب اسلامی را به سراسر دنیا صادر کند، بنابراین وظیفه روحانیت بسیار مهم است.

 

حجت الاسلام والمسلمین محمدی با بیان اینکه کارهای تبلیغی تهران بایستی به طلاب تهران واگذار شود، گفت: هر منطقه دارای یکسری آداب، رسوم و فرهنگ خاصی است که طلاب همان منطقه بیشتر با این موارد آشنا هستند بنابراین طلاب تهرانی در تبلیغ در سطح شهر تهران بیشتر می توانند موفق باشند.

 

عضو مجمع نمایندگان طلاب در پایاین اظهار کرد: مجمع طلاب و فضلای تهران کلاس ها و کارگاههای آموزشی و  نشست های علمی فراوانی برای طلاب و فضلای تهرانی برگزار کردیم و پیگیر هستیم که از طریق مراکز مرتبط تبلیغی اقداماتی را برای فراهم ساختن زمینه تبلیغ طلاب تهرانی در تهران فراهم کنیم.