امروز شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

تحلیل حجت الاسلام ذوالنوری درباره اغتشاشات اخیر یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۶:۲۱


تحلیل حجت الاسلام ذوالنوری درباره اغتشاشات اخیر تعداد بازدید: ۲۵۰

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در جلسه طلاب و فضلای تهران با اشاره به حوادث اخیر، گفت: حوادث اخیری که در کشور به وجود آمد حوادث عادی نبود؛ بلکه دشمنان از سال های گذشته بر این موضوع برنامه ریزی کرده بودند و با هدف پیش رفتند.
 
 

 به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در جلسه طلاب و فضلای تهران با اشاره به حوادث اخیر، گفت: حوادث اخیری که در کشور به وجود آمد حوادث عادی نبود.

 

وی ادامه داد: دشمن تا به امروز تهدیداتش بی تاثیر بود و از هر دری که وارد شد کاری از پیش نبرد، بنابراین درصدد تغیرات راهبردی از جنگ سخت به جنگ نرم و سپس جنگ نرم را به سمت جنگ نیمه سخت برد.

 

وی ادامه داد: اینکه آمریکا می گوید مبازه با تروریست می کند، تنها حرف است و می خواهد افکار عمومی را فریب دهد، در واقع آنها داعش را ایجاد کردند تا از طریق این گروهک به اهداف خود برسند.

 

حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری تصریح کرد: داعش از لحاظ سرزمینی از بین رفت و ما هنوز در مقابله با این جریان در حال جنگ هستیم، در واقع اینها از لحاظ سرزمینی نابود شدند؛ اما از نظر اندیشه ای وجود دارند.

 

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اهداف داعش محقق نشده است، گفت: پشتیبانان بیرونی هنوز داعش را تقویت می کنند؛ ولی از منطقه دیگر مرتزق نمی شوند.

 

وی با بیان اینکه امروز قدرت جمهوری اسلامی ایران در دنیا مشاهده می شود، ابراز کرد: هدف از تمام جنگ هایی که ایجاد می کنند روسیه، عراق و سایر کشورها نیست، ایران هدف نهایی است که این را طلاب بایستی در تبلیغاتشان برای مردم تبیین کنند.

 

حجت الاسلام و المسلمین ذوالنوری با اشاره به اینکه آمریکا در منطقه هزینه های بسیاری کرده ولی چیزی عاید آنها نشد، گفت: با این همه کار و هزینه که در منطقه کردند یک جمهوری اسلامی دیگر هم در عراق ایجاد کردند.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: دشمنان برای زمین زدن نظام هرکاری که از خارج کشور انجام دادند، فایده ای نداشت و امروز تصمیم گرفتند که از داخل این کشور به نظام آسیب برسانند.

 

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دشمنان بر روی کشور ما زوم کردند و افرادی که یک مقدار با نظام فاصله می گیرند را  حمایت می کنند و این را بدانید اگر این کشور تا امروز به قوت خود باقی مانده است، به دلیل نعمت بزرگ ولایت فقیه است وگرنه تا به حال دولت ها هزار بار گمراه می شدند و این ولی فقیه است که به دشمنان اجازه نمی دهد اهداف پلیدشان را پیش ببرند.

 

 حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری با بیان اینکه بقاء و دوام این نظام بستگی به سرمایه ملی دارد، تصریح کرد: اعتماد عمومی و اعتبار عمومی سرمایه ملی است، در این فتنه نتوانستند جمعیت فتنه سال 88 را به میدان بیاورند و جمعیت خیلی اندکی را تحریک کردند، در واقع آنها می خواهند بگویند اعتبار و اعتمادی نیست.

 

 وی ادامه داد: برخی می گویند که چرا رهبری دخالت نمی کند و در ذهن مردم شبهه درست می کنند، در واقع روحانیان بایستی به این شبهه ها پاسخ دهند که اگر رهبری دخالت کند تازه فرافکنی ها شروع می شود، نفی مسئولیت از خودشان و هزاران قصه دیگر درست می کنند.

 

 عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: در اغتشاشات اخیر تماما دین مورد هجمه قرار گرفت و این یک جنگ سیاسی نبود، زمانی که حسینیه ها، مساجد و حوزه های علمیه را آتش می زنند مشخص است که دنبال چه مسائل فرهنگی هستند.

 

 وی بیان کرد: دشمنان از 4 سال قبل برنامه ریزی کردند و خواستند از طریق وضعیت معیشتی مردم ورود پیدا کنند و به نظام ضربه بزنند، رهبر معظم انقلاب هم طی این سال ها بر روی مسائل اقتصادی بسیار تاکید داشتند و حتی در نامگذاری سال ها از واژه اقتصادی استفاده کردند، در واقع ایشان می دانند دشمن از کجا می خواهد ورود کند ولی متاسفانه کسی گوشش بدهکار نیست.

 

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی داشت: تمام تلاش دشمن ناکارآمد نشان دادن نظام جمهوری اسلامی ایران است، بنابراین بایستی مسائل برای مردم روشن شود و از نیت شوم دشمنان داخلی و خارجی آگاه شوند.

 

حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری در پایان جلسه به برخی از سوالات طلاب و فضلای تهرانی در رابطه با مسائل سیاسی پاسخ گفت.