امروز شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

مجمع طلاب تهران تشکیل جلسه داد یکشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۲:۱۶


مجمع طلاب تهران تشکیل جلسه داد تعداد بازدید: ۴۱۶

همزمان با آغاز تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری، مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه استان تهران مقیم قم، شب گذشته در قم تشکیل جلسه دادند و به بررسی نحوه ورود به مباحث انتخاباتی پرداختند. در این جلسه استادان و مدرسان حوزه علمیه نیز حضور داشتند و هر یک نحوه ورود خود را به مباحث سیاسی مطرح کردند و در ادامه حمیدرضا مقدم مفر به بحث و بررسی مسائل انتخاباتی پرداخت.

 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب قم، حمیدرضا مقدم فر در نشست اساتید و طلاب استان تهران که شب گذشته در مجمع طلاب این استان برگزار شد، با اشاره به اینکه انتخابات یک مقطع مهم است، گفت: در امر انتخابات تلاش دوطرفه است؛ یعنی هم دشمن تلاش کرده و هم ما به عنوان کشور و مصلحت آن تلاش می کنیم؛ هر کدام بتواند اهداف خود را پیش ببرد برای طرف دیگری ایجاد تهدید کرده است.

تحلیل‌گر مسائل استراتژیک ادامه داد: در فتنه 88 دشمن تا حدودی توانست اهداف خویش را پیش ببرد تا جایی که در تهران و برخی نقاط دیگر حدود 8 ماه درگیری پیش آمد و مشکلات زیادی ایجاد شد.

وی با بیان اینکه انتخابات پیش رو ویژگی های خاصی دارد، اظهار داشت: با توجه به شرایط ممتازی که کشور در سطح جهانی دارد و اینکه در جهان به عنوان یک ابر قدرت شناخته می شود، این انتخابات بسیار با اهمیت است چراکه همه جهان به مسائل داخلی ایران به ویژه انتخابات نگاه تحلیلی دارند.

مقدم فر با اشاره به اینکه بیداری اسلامی در حال فراگیری در سطح منطقه است، عنوان کرد: در یک دیدار که با سید حسن نصرالله داشتم به من گفت «وضعیت در یمن به گونه ای است که به ما گفته اند یک کلاشینکف به ما بدهید و یک رزمنده انقلابی تحویل بگیرید، یک میلیون کلاشینکف بدهید تا یک میلیون رزمنده انقلابی تحویل بگیرید.»؛ امروزه یمن به حرکت در آمده است به گونه ای که با جمعیت میلیونی آماده جنگ با استکبار جهانی هستند.

تحلیل‌گر مسائل استراتژیک افزود: در سوریه یک درصد شیعه وجود دارد؛ سردار شهید همدانی می گفت «از یک درصد شیعه در سوریه تیپی ساختیم که لشکر دشمن را در هم می کوبند».

وی با اشاره به اینکه در 4 سال اخیر جریان غرب گرایانه فرصت برای فعالیت های گسترده پیدا کرده است، بیان کرد: اگر هوشیار نباشیم دشمن در این انتخابات می تواند علاوه بر ضربه های اقتصادی، ضربه های هویتی و ماهیتی بر پیکر نظام وارد کند.

مقدم فر با بیان اینکه از اول انقلاب تا کنون دو جریان در مقابل همدیگر بودند، ابراز داشت: مکتب امام راحل اولین جریان است که همواره در مقابل ستمگری ایستاده است و جریان دیگر مکتب غرب گرایی است که بازرگان و بنی صدر از جمله فعالان در این مکتب بوده اند.

تحلیل‌گر مسائل استراتژیک با اشاره به اینکه طیف غرب گرا عامل پیشرفت در عرصه  اقتصادی را ارتباط با آمریکا می دانند، گفت: سریع القلم مشاور عالی رییس جمهور فعلی چهار مقاله علمی و دو کتاب در مورد توسعه ایران دارد که در آنها به طور صریح می گوید «توسعه و رشد اقتصادی امری محال است و جمهوری اسلامی توسعه پیدا نمی کند مگر اینکه دست به سوی آمریکا دراز کند»؛ در گام بعدی برای توسعه می نویسد «باید از تعصبات ایدئولوژیک هم صرف نظر شود تا محکوم به نقض حقوق بشر نشویم».

وی ادامه داد: انتخابات پیش رو تا قبل از تأیید صلاحیت سه طیفی بود؛ نخستین آنها اصول گرایان، دوم اصلاح طلابان و طیف سوم احمدی نژاد بود؛ با کنار رفتن احمدی نژاد دو طیفی شده است.

مقدم فر خاطرنشان کرد: اصول گرایان چند شکست داشته اند و هم اکنون به این نتیجه رسیده اند که علت اصلی شکست هایشان، نداشتن اتحاد بوده است؛ بنابراین عزم خود را جزم کرده و مکانیزمی طراحی کردند تحت عنوان «جمنا» که در نتیجه هم اکنون دو نفر از اصول گرایان تأیید شده اند.

تحلیل‌گر مسائل استراتژیک با اشاره به طیف اصلاح طلبان عنوان کرد: این طیف در کنار حجت الاسلام والمسلمین روحانی، جهانگیری را به عنوان ذخیره برای وی انتخاب و او را روانه انتخابات کردند.

وی با اشاره به اینکه روح انتخاباتی در حال حاضر «تغییر» است، اظهار داشت: مردم کسی را می خواهند و به آن رأی می دهند که اوضاع اقتصادی را سامان بخشد.

مقدم فر در پایان به تبیین ویژگی های یک انتخابات سالم پرداخت و بیان کرد: مشارکت حداکثری، رقابت، امنیت، سلامت و نتیجه خوب از جمله ویژگی های یک انتخابات سالم است.