امروز شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

حوزه انقلابی باید حوزه استکبار ستیز باشد پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۳:۴۰


حوزه انقلابی باید حوزه استکبار ستیز باشد تعداد بازدید: ۳۱۰

نماینده طلاب تهران با بیان اینکه حوزه انقلابی باید حوزه استکبار ستیز باشد، گفت: فعالیت های حوزه باید مردمی باشد، مشکلات مردم را شناسایی و آنها را حل کند و مشکلات مذهبی، معنوی، خلاهای علمی و اخلاقی جامعه را بتواند شناسایی و آنها را جبران کند و به سمت و سوی معنویت برود تا مردم هم از آن ‌معنویت بهره مند شوند.
 

 

حجت الاسلام عباس مداحی، نماینده طلاب تهران، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب با بیان اینکه اصل انقلاب از حوزه علمیه شکل گرفته و امام خمینی(ره) به عنوان یک رهبر حوزوی انقلاب را به ثمر رسانده است، ابراز کرد: اگر بخواهیم این انقلاب به دست امت جهانی امام زمان(عج) برسد باید همان رسالت ادامه پیدا کند.

 

وی ادامه داد: همان طور که امام(ره) فرمودند راه اول برای ادامه دادن این رسالت این است که معارف قرآن و اهل بیت(ع) به طلبه های جوان آموزش داده شود تا آنها هم به تدریس اسلام ناب در سطح جامعه بپردازند.

 

نماینده طلاب و فضلای تهران عنوان کرد: پر کردن خلاهای جهان اسلام یکی دیگر از کارهایی است که باید انجام شود، چون وقتی می گوییم انقلاب جهانی امام زمان(ع) لازمه اش این است که انقلاب خودمان را به صورت کامل بتوانیم در جهان عرضه کنیم.

 

حجت الاسلام مداحی با اشاره به این حدیث از امام رضا (ع) "لو ان الناس علموا محاسن کلامنا لاتبعونا"، گفت: اگر مردم خوبی های کلام ما را ببیند از ما تبعیت می کنند، در واقع اسلام در هر موردی می تواند نیازها را شناسایی کند و راه حلی برای آنها بیان کند.

 

وی توجه به جایگاه ولایت فقیه را یکی دیگر از ویژگی ها دانست و اظهار داشت:  حوزه انقلابی حوزه ای است که مطیع ولی فقیه باشد و به عنوان یک نیروی ولایت فقیه باشد.

 

این نماینده طلاب ادامه داد: اگر حوزه به نحو مطلوبی از ولایت فقیه دفاع کند، ولایت فقیه جایگاه بالایی پیدا می کند و در همه جا شناخته می شود می تواند درجامعه اثر گذار باشد؛ ولی اگر خدایی نکرده حوزه از ولایت فقیه زاویه بگیرد و ولایت فقیه یک مقداری کم رنگ شود، قطعا جایگاه ولایت فقیه تضعیف می شود. 

 

وی با بیان اینکه حوزه انقلابی باید حوزه استکبار ستیز باشد، گفت: فعالیت های حوزه باید مردمی باشد، مشکلات مردم را شناسایی و آنها را حل کند و مشکلات مذهبی، معنوی، خلاهای علمی و اخلاقی جامعه را بتواند شناسایی و آنها را جبران کند و به سمت و سوی معنویت برود تا مردم هم از آن ‌معنویت بهره مند شوند.